- این دوره ها به چه منظوری برگزار می شوند؟

ما با برگزاریِ دوره های آمادگیِ آزمون ورودیِ آنلاین قصد داریم همه ی دانش آموزانِ کشور را از سطح یکسان و بالايي از این آموزش ها بهره مند سازیم تا انتخابِ دانش آموزان در آزمون ورودی تنها بر مبنای استعداد ها و توانایی های آن ها صورت گیرد.

۲- آیا این دوره ها مورد تایید دبیرستان های انرژی اتمی ایران می باشند؟

بله، این دوره ها با حمایت دبیرستان از انجمن فارغ التحصیلان برگزار می شود و در سایت دبیرستان های انرژی اتمی ایران و جلسه های حضوری با والدین، به عنوان آموزش معتبر برای آزمون ورودی متوسطه دوم معرفی می شود.

۳- آیا این دوره ها برای قبولی در آزمون ورودی سایر مدارس برتر هم مناسب هستند؟

بله، آزمون ورودی تمام دبیرستان های برتر ایران از دروس سال نهم برگزار می شود و با توجه به بالا بودن سطح آموزش های دبیران دبیرستان انرژی اتمی قطعا این دوره ها می توانند جهت موفقیت در آزمون ورودی تمام مدارس برتر مفید واقع شوند. 

مخصوصا با توجه به تغییر رویکرد آزمون ورودی دبیرستان های انرژی اتمی ایران در سال های اخیر و تمرکز بر سنجش قدرت تفکر، تحلیل، استنباط، خلاقیت و هوش دانش آموزان به جای صرفا قدرت حافظه آن ها، این دوره ها برای داوطلبان ورود به مدارس انرژی اتمی به شدت توصیه می شود.

۴- آیا ثبت نام در آزمون ورودی دبیرستان های انرژی اتمی برای شرکت در این دوره ها الزامی است؟

خیر، دانش آموزان سراسر کشور می توانند در این دوره ها شرکت کنند و الزامی به ثبت نام در آزمون ورودی دبیرستان های انرژی اتمی ایران وجود ندارد.

۵- آیا شرکت کنندگان آزمون ورودی دبیرستان های انرژی اتمی مشهد و قزوین نیز می توانند در این دوره ها ثبت نام کنند؟

بله، با توجه به برگزاری آزمون ورودی دبیرستان های انرژی اتمی ایران به صورت هماهنگ، ثبت نام در این دوره ها به آن ها نیز توصیه می شود.

۶- آیا دانش آموزان دختر نیز می توانند در دوره ها ثبت نام نمایند؟

بله، با توجه به برگزاری کلاس ها به صورت مجازی، محدودیت جنسیتی برای شرکت در کلاس ها وجود ندارد. ضمنا با توجه به تاسیس و آغاز به ثبت نام دبیرستان متوسطه دوم دخترانه انرژی اتمی، از دانش آموزان دختر متقاضی ورود به مدارس برتر برای ثبت نام در این دوره ها دعوت به عمل می آید.

۷- مدرسین دوره ها چه کسانی هستند؟

مدرسین دوره از بهترین، با سابقه ترین و نامدارترین اساتید دبیرستان انرژی اتمی و ایران هستند.

جهت مشاهده اسامی و سابقه دبیران می توانید بر روی مدرسین هر دوره کلیک کنید.

۸- فرق کلاس با دوره چیست؟

جهت جلوگیری از پایین آمدن کیفیت آموزش دوره ها، با توجه به تعداد ثبت نام کنندگان، هر دوره برای تعداد محدودی دانش آموز در یک کلاس ارایه می شود و با اتمام ظرفیت هر کلاس، کلاس جدیدی برای هر دوره تعریف می شود.

۹- زمان بندی کلاس ها چگونه است؟

کلاس ها هر هفته ۱ جلسه به مدت ۵ هفته از اردیبهشت ۹۸ شروع می شوند. با کیلک روی برنامه هفتگی هر کلاس می توانید از زمان بندی کلاس ها مطلع شوید. در صورت تغییر در زمان برگزاری کلاس از طریق پنل کاربری، ایمیل و پیامک به شما اطلاع داده می شود. ضمنا با کلیک روی اطلاعات هر کلاس، تمام توضیحات مربوط به آن کلاس به شما نمایش داده می شود.

۱۰- آیا در کلاس ها امکان پرسش و پاسخ وجود دارد؟

بله، ۱۲۰ دقیقه ابتدای کلاس صرف آموزش تعاملی به دانش آموزان می شود و بعد از ۱۵ دقیقه استراحت به مدت ۶۰ دقیقه رفع اشکال و حل مساله صورت خواهد گرفت. 

در صورت زیاد بودن تعداد حاضرین برای حفظ کیفیت جلسه، شرکت کنندگان برای رفع اشکال در ۲ کلاس تقسیم می شوند.

۱۱- در صورتیکه در زمان شروع کلاس امکان آنلاین شدن مقدور نباشد، آیا فیلم جلسه در اختیار ما قرار خواهد گرفت؟

بله، در صورتی که در یک جلسه آنلاین نتوانید شرکت کنید می توانید با ثبت درخواست در پنل کاربری، نسبت به دریافت فیلم آموزشی آن جلسه اقدام نمایید. البته توصیه می شود که حتما در کلاس ها مشارکت فعال داشته باشید چراکه استعداد های برتر در حین کلاس مورد ارزیابی و شناسایی قرار می گیرند.

لازم به ذکر است این فیلم تنها برای استفاده ی شخصی که در دوره ها ثبت نام نموده است ارایه می شود و انتشار آن به جز توسط سایت «های انرژی» جرم محسوب می شود و با متخلفان به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

۱۲- چه امکاناتی برای شرکت در کلاس ها لازم است؟

شما می توانید با مرورگرهای کروم، فایرفاکس یا اپرا بر روی کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت یا موبایل اندروید خود در در کلاس ها شرکت نمایید. توصیه ما مرورگر کروم می باشد.

همچنین در صورت تمایل برای پرسش سوال در کلاس ها و استفاده از رایانه رومیزی، از هدست گوشی های همراه یا میکروفون رومیزی می توانید استفاده نمایید. در صورت استفاده از لپ تاپ نیازی به تهیه هدست یا میکروفون نمی باشد.

۱۳- آیا سرعت اینترنت بالا برای شرکت در کلاس نیاز است؟

خیر، نیازی به سرعت بالای اینترنت برای شرکت در کلاس ها نمی باشد و پهنای باند ۵۰ کیلوبایت بر ثانیه حتی در صورت نیاز به پرسیدن سوال صوتی در کلاس ها کفایت می کند.

توجه داشته باشید اینترنت همراه علیرغم داشتن سرعت مناسب به دلیل پایداری ضعیف برای شرکت در کلاس ها مناسب نمی باشد و استفاده از اینترنت ADSL توصیه می شود.

۱۴- آیا قبل از برگزاری کلاس از دریافت مناسب کلاس آنلاین می توان اطمینان حاصل نمود؟

بله قبل از برگزاری جلسه اول، ارتباط آنلاین هر فرد مورد بررسی و در صورت لزوم اصلاح قرار می گیرد. همچنین در صورت بروز هر مشکلی در زمان برگزاری کلاس های آنلاین، پشتیبانی آنلاین در کلاس برای برطرف نمودن مشکل حضور دارد.

۱۵- هنگام شروع کلاس چگونه می توان وارد کلاس شد؟

هنگام شروع کلاس از طریق پنل کاربری، ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود تا با ورود به سایت و کلیک روی گزینه ورود به کلاس، به فضای کلاس وارد شوید. لذا از ورود صحیح اطلاعات خود در فرم نام نویسی اطمینان حاصل نمایید.

۱۶- آیا تصویر شرکت کنندگان در کلاس پخش می شود؟

خیر، تنها در صورت داشتن سوال، صدای دانش آموز در محیط کلاس پخش می شود.

۱۷-چه دوره ای را انتخاب نماییم؟

بستگی به تصمیم خودتان دارد اما در صورت ثبت نام در دوره ی ۲ درس ریاضی و فیزیک ، با پراخت هزینه معادل نصف قیمت هر دوره (۵۰ هزار تومان) برای درسِ دوم می توانید با ۲۵٪ تخفیف در هر ۲ دوره ثبت نام نمایید و در صورت ثبت نام در دوره ی ۴ درسی، با پرداخت همین مقدار هزینه بیشتر (۵۰ هزار تومان) برای ۲ درسِ شیمی و زیست شناسی می توانید با ۵۰٪ تخفیف در هر ۴ دوره ثبت نام نمایید.

۱۸- آیا دانش آموزان متقاضی رشته ریاضی نیز می توانند در دوره آمادگی هر ۴ درس آزمون ورودی شرکت کنند؟

بله، با توجه به اینکه این دانش آموزان نیز باید دروس زیست شناسی و شیمی را در پایان سال تحصیلی امتحان دهند و این دوره ها به فهم مطالب درسی کمک شایانی می کنند و همچنین در آزمون ورودی سایر مدارس برتر نیز از این دروس نیز سوال طرح می شود، به آن ها هم توصیه می شود با توجه به تفاوت قیمت پایین (تنها ۵۰ هزار تومان برای ۲ درس شیمی و زیست شناسی شامل ۱۴ جلسه کلاس آنلاین) در این دوره ثبت نام نمایند. 

ضمنا در صورت ثبت نام در هر دوره ای تا پایان اسفند ماه از ۳۰٪ تخفیف برخوردار می شوید که در این صورت با پرداخت هزینه ی نهایی کمتر از ثبت نام عادی در دوره ۲ درس ریاضی و فیزیک، در هر ۴ درس می توانید ثبت نام نمایید.

۱۹- آیا دانش آموزان متقاضی رشته تجربی می توانند در دوره آمادگی ۲ درس ریاضی و فیزیک آزمون ورودی شرکت کنند؟

بله، اما با توجه به اینکه در آزمون ورودی دبیرستان های انرژی اتمی ایران و سایر مدارس برتر از هر ۴ درس سوال مطرح می شود توصیه می شود در دوره آمادگی هر ۴ درس آزمون ورودی ثبت نام نمایند.

۲۰- آیا محتوای آموزشی دوره های ۲ درس ریاضی و فیزیک یا هر ۴ درس آزمون ورودی با دوره های تک درسی از لحاظ آموزشی فرق دارد؟

خیر، کلاس ها بین دوره ها به صورت مشترک برگزار می شود و از لحاظ آموزشی کاملا مشابه همدیگر هستند. فقط در صورت ثبت نام در دوره های آمادگی ۲ یا ۴ درس آزمون ورودی می توانید تا ۵۰٪ تخفیف در هنگام ثبت نام برخوردار شوید.

۲۱- چه طوری می توان در کلاس ها ثبت نام نمود؟

در پایین صفحه ی هر دوره ی آموزشی، کلاس ها نمایش داده شده اند. با کلیک رویِ گزینه ی ثبت نام و نام نویسی در سایت به صفحه ی پرداخت هدایت می شوید و پس از تاییدِ پرداخت، ثبت نامِ شما در کلاس با موفقیت صورت می گیرد.

۲۲- آیا برای ثبت نام در دوره ها تخفیف نیز وحود دارد؟

بله، شما می توانید در صورت ثبت نام در تمام دوره های آموزشی تا پایان اسفند ماه با وارد کردن کد تخفیف Hied_97 از ۳۰٪ تخفیف ویژه بهره مند شوید.

۲۳- آیا در صورت تمایل برای داشتن کلاس خصوصی یا نیمه خصوصی آنلاین با اساتید سایت «های انرژی» امکان آن فراهم می باشد؟

بله بعد از شروع برگزاری دوره ها، شما کافی است تا درخواست خود را در پنل کاربری ثبت نمایید تا برای برگزاری کلاس خصوصی با دبیر مربوطه هماهنگی صورت گیرد. این کلاس ها به دلیل ارتباط بیشتر استاد با دانش آموزان کیفیت بالاتری دارد.

۲۴- آیا کلاس های مقاطع تحصیلی و المپیاد دبیرستان هم به صورت آنلاین برگزار می شود؟

بله، با توجه به اینکه یکی از اهداف اساسی موسسان این سایت ارایه خدمات آموزشی به ثبت نام کنندگانی در آزمون ورودی بوده که موفق به پذیرش در دبیرستان های انرژی اتمی ایران نشده اند؛ در صورت استقبال از این طرح، کلاس های مقاطع تحصیلی و المپیاد دبیرستان نیز در سال اینده به صورت آنلاین ارایه می شود و از میان شرکت کنندگانِ آن دوره ها افرادی برای ورود به دبیرستان های انرژی اتمی ایران معرفی می شوند.

ثبت نام کنندگان دوره های آمادگی آزمون ورودی از تخفیف ویژه ای برای شرکت در دوره های سال آینده (که از تابستان برگزار می شود) برخوردار خواهند بود.

در صورت داشتن هر گونه سوال دیگری می توانید از طریق فرم تماس با ما سوالتان را مطرح نمایید.